| User | Vjournal |
| Upload Date | December 02 2025 06:22 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 24.04.3 LTS |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z390-A |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 5.20 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.18 GB |
| Single-Core Score | 1822 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1689
242.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2112
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2098
43.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1926
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1416
19.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2126
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1781
142.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1702
52.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
785
23.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2664
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2328
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1910
146.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1908
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2252
22.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1698
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2326
73.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8765 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4472
642.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13317
80.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10397
212.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11860
273.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8829
119.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10416
51.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2238
179.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14235
441.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3585
107.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10928
45.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13876
431.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10630
817.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9513
279.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8740
86.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18569
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11668
369.5 Kpixels/sec |