| User | Vjournal |
| Upload Date | December 02 2025 06:13 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 24.04.3 LTS |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z390-A |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 5.20 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.18 GB |
| Single-Core Score | 1813 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1677
240.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2093
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2088
42.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1962
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1392
18.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2099
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1798
144.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1699
52.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
774
23.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2598
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2336
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1895
145.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1916
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2223
22.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1693
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2315
73.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8745 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4488
644.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13241
79.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10459
214.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11961
275.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8826
119.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10346
51.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2267
181.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14081
436.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3462
103.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11187
46.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13679
425.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10624
816.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9564
280.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8570
85.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18141
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11934
377.8 Kpixels/sec |