| User | Luke2709 |
| Upload Date | December 02 2025 06:02 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B5062e) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 11 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 18.00 GB |
| Single-Core Score | 3094 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2952
424.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2867
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3163
64.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2997
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2871
39.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3688
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2905
232.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2955
91.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2589
77.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2680
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3678
114.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3766
289.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3605
105.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3773
37.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2682
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3180
100.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14495 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11006
1.54 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15196
91.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17045
348.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16311
376.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17445
236.8 images/sec |
|
|
Clang
|
23827
117.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3783
303.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18969
587.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12235
366.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12544
51.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18514
576.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14624
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18155
532.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13854
137.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18150
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18110
573.4 Kpixels/sec |