| Upload Date | December 02 2025 05:40 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,8 |
| Motherboard | Mac16,8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3979 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3427
492.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3311
20.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3992
81.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3671
84.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3756
51.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4513
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3714
297.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3520
109.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6057
181.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4110
17.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4190
130.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4744
364.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4649
136.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4237
42.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3179
3.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3636
115.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 23316 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16687
2.34 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22806
137.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
28874
591.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26565
612.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29996
407.1 images/sec |
|
|
Clang
|
37618
185.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4874
390.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31313
970.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
24438
731.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20835
86.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30039
934.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21525
1.65 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
30147
884.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
23560
233.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29906
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27152
859.7 Kpixels/sec |