| User | Adityas669 |
| Upload Date | December 02 2025 05:03 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5420 |
| Motherboard | Dell Inc. 054CCV |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1185G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4790 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1802 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1756
252.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1785
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1807
37.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1901
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1827
24.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1948
9.59 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1845
147.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1530
47.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1782
53.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2074
8.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2121
66.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1510
116.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1732
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1980
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1456
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1962
62.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4191 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2747
394.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6180
37.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4566
93.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5958
137.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5881
79.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2498
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
986
79.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6374
197.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3048
91.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5883
24.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6482
201.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4891
376.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4736
139.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3939
39.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6074
5.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5422
171.7 Kpixels/sec |