| Upload Date | December 02 2025 04:50 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | HUAWEI SGT-AL10 |
| Model ID | HUAWEI SGT-AL10 |
| Motherboard | SGP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | HUAWEI |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM implementer 72 architecture 8 variant 2 part 3334 revision 0 |
| Base Frequency | 1.72 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.72 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.75 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.26 GB |
| Single-Core Score | 1216 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1250
179.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1068
6.43 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1303
26.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1365
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1094
14.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1433
7.06 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1213
97.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1157
35.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1267
37.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1100
4.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1254
39.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1202
92.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1323
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1378
13.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
976
944.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1092
34.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4366 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3851
553.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5878
35.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6056
124.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5748
132.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4798
65.1 images/sec |
|
|
Clang
|
7167
35.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1458
116.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5066
157.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2896
86.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3275
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5371
167.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3767
289.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4075
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4738
47.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4754
4.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4925
155.9 Kpixels/sec |