| Upload Date | December 02 2025 04:12 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProDesk 600 G2 SFF |
| Motherboard | HP 805D |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6500 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 94 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3592 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 20.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1269 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1179
169.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1437
8.66 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1300
26.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1380
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1064
14.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1386
6.83 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1218
97.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1403
43.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
587
17.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1751
7.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1845
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1136
87.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1301
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1663
16.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1124
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1488
47.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3142 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1430
205.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3916
23.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2902
59.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4314
99.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3307
44.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4728
23.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1528
122.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4963
153.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1505
45.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5148
21.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4562
142.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2876
221.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3297
96.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2901
28.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4193
4.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3911
123.8 Kpixels/sec |