| User | Vjournal |
| Upload Date | December 02 2025 03:58 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 24.04.3 LTS |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z390-A |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 5.00 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.18 GB |
| Single-Core Score | 1787 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1656
237.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1954
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1940
39.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1945
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1423
19.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2143
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1814
145.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1728
53.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
802
24.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2589
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2265
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1800
138.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1864
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2058
20.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1724
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2241
71.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7602 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3335
478.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10434
62.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7023
143.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11192
258.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8323
113.0 images/sec |
|
|
Clang
|
10927
53.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2280
182.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14796
458.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2998
89.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10161
42.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9753
303.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9517
731.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8597
252.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6147
61.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18678
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9106
288.3 Kpixels/sec |