| User | emerence |
| Upload Date | December 02 2025 02:39 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870E AORUS PRO |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870E AORUS PRO |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5844 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5972 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3485 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3427
492.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2955
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3540
72.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3371
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3408
46.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3225
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3325
266.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3169
98.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3616
108.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4682
19.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4079
126.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3811
293.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3870
113.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3947
39.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2852
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3531
111.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 23560 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13787
1.93 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27527
165.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21286
435.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
28589
659.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
34067
462.3 images/sec |
|
|
Clang
|
47513
234.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4328
346.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
46510
1.41 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14698
439.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20448
84.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30309
943.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
31357
2.41 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
24292
712.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15633
155.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
57751
55.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26131
827.4 Kpixels/sec |