| User | wallentx |
| Upload Date | December 02 2025 02:23 AM |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Arch Linux |
| Model | HP ProLiant DL380 Gen9 |
| Motherboard | HP ProLiant DL380 Gen9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2699A v4 |
| Topology | 2 Processors, 44 Cores, 88 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 22 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 22 |
| L2 Cache | 256 KB x 22 |
| L3 Cache | 27.5 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 503.73 GB |
| Single-Core Score | 711 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
636
91.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1162
7.00 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
765
15.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
747
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
523
7.10 images/sec |
|
|
Clang
|
906
4.46 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
491
39.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
788
24.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
260
7.79 images/sec |
|
|
Background Blur
|
839
3.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1137
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
705
54.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
743
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
935
9.27 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
844
816.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
787
24.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1843 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1242
178.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8706
52.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
662
13.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2785
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1177
16.0 images/sec |
|
|
Clang
|
14227
70.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
602
48.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21093
653.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
520
15.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
343
1.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
260
8.10 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1171
90.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
371
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1654
16.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46891
45.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1007
31.9 Kpixels/sec |