| User | emerence |
| Upload Date | December 02 2025 01:44 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870E AORUS PRO |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870E AORUS PRO |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5636 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3407 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3321
476.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3375
20.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3504
71.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3274
75.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3213
43.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3121
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3128
250.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3029
93.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3435
102.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4382
18.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3870
120.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3938
302.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3676
107.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3948
39.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2720
2.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3534
111.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16513 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12311
1.73 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17585
106.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17297
354.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19718
454.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20805
282.4 images/sec |
|
|
Clang
|
19824
97.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4175
334.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20666
640.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15497
463.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
24372
100.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22462
699.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20939
1.61 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19568
574.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13084
129.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21026
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17416
551.5 Kpixels/sec |