| User | Hereticbeast |
| Upload Date | December 02 2025 01:05 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. Maximus IV Extreme-Z |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 6078 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 1648 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 773 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1169
167.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1534
9.24 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1353
27.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1345
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
311
4.22 images/sec |
|
|
Clang
|
1285
6.33 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1200
96.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1179
36.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
77
2.30 images/sec |
|
|
Background Blur
|
685
2.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1051
32.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1004
77.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
741
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
479
4.76 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
997
964.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
385
12.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2725 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2298
329.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6552
39.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4397
90.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5709
131.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1254
17.0 images/sec |
|
|
Clang
|
5197
25.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1526
122.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5432
168.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
319
9.54 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2372
9.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4067
126.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3680
282.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3259
95.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1413
14.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5338
5.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1814
57.4 Kpixels/sec |