| User | matthews12882 |
| Upload Date | December 02 2025 12:16 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 7050 |
| Motherboard | Dell Inc. 0NW6H5 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4190 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1358 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1320
189.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1584
9.54 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1676
34.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1588
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1201
16.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1583
7.80 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1323
105.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1261
39.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
538
16.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1994
8.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1768
55.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1086
83.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1414
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1699
16.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1203
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1605
50.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4318 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2540
364.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5491
33.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4975
101.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5650
130.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4409
59.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5902
29.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1609
128.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5845
181.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1985
59.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5927
24.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6735
209.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4142
318.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4860
142.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4645
46.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6142
5.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5244
166.0 Kpixels/sec |