| User | ich-net |
| Upload Date | December 01 2025 10:32 PM |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2016 Standard (64-bit) |
| Model | HPE ProLiant ML30 Gen10 |
| Motherboard | HPE ProLiant ML30 Gen10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E-2144G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4489 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.73 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1383 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1315
188.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1536
9.25 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1418
29.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1498
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1164
15.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1501
7.39 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1352
108.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1621
50.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
629
18.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1915
7.93 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2052
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1167
89.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1421
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1743
17.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1232
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1596
50.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3867 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1648
236.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4726
28.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3802
77.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5270
121.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4182
56.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6766
33.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1722
137.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7226
223.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1682
50.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5442
22.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5259
163.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3884
298.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4192
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2879
28.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6313
6.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4456
141.1 Kpixels/sec |