| Upload Date | November 25 2025 03:47 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3789 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3399
488.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3446
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3815
78.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3544
81.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3528
47.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4480
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3402
272.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3133
97.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5823
174.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3641
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3914
121.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4567
351.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3900
114.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4422
43.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3122
3.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3378
107.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9711 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8267
1.16 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10860
65.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10984
224.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8996
207.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10410
141.3 images/sec |
|
|
Clang
|
13057
64.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4050
324.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9951
308.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11114
332.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9655
40.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11512
358.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10408
800.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10779
316.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10596
105.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10293
9.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9961
315.4 Kpixels/sec |