| User | all3open |
| Upload Date | November 25 2025 03:01 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5401 |
| Motherboard | Dell Inc. |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9400H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4290 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1404 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1342
192.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1596
9.62 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1466
30.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1552
35.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1213
16.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1484
7.31 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1405
112.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1314
40.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
663
19.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1976
8.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1880
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1306
100.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1498
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1783
17.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1295
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1716
54.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4015 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1947
279.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5465
32.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4102
84.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5622
129.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4170
56.6 images/sec |
|
|
Clang
|
6270
30.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1726
138.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5976
185.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1662
49.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5472
22.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5800
180.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4310
331.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4451
130.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3357
33.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6212
6.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4885
154.7 Kpixels/sec |