| User | contactjaz |
| Upload Date | November 25 2025 12:13 AM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 83E1 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | ChrisTitus - Ultimate Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Z1 Extreme |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5104 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 9.69 GB |
| Transfer Rate | 798 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2343 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2228
320.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1615
9.73 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2089
42.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2072
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2429
33.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2558
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2524
202.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2459
76.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2532
75.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2892
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3000
93.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2118
162.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2722
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2537
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2253
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2211
70.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10640 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6450
926.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11943
72.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9982
204.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12626
291.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13429
182.3 images/sec |
|
|
Clang
|
18246
89.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3135
251.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17363
538.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5862
175.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11646
48.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14175
441.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11227
863.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11684
342.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9156
90.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21226
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12236
387.4 Kpixels/sec |