| User | edilsonlimatec |
| Upload Date | November 24 2025 10:18 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5458 |
| Motherboard | Dell Inc. 09WGNT |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-5005U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 61 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 1995 MHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Broadwell-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 12.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 710 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
671
96.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
885
5.33 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
801
16.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
756
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
563
7.64 images/sec |
|
|
Clang
|
758
3.73 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
674
54.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
783
24.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
278
8.33 images/sec |
|
|
Background Blur
|
893
3.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1070
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
647
49.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
751
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
879
8.72 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
744
720.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
827
26.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1365 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
931
133.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2054
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1582
32.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1907
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1260
17.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1662
8.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
799
64.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1869
57.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
544
16.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1772
7.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2177
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1168
89.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1365
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1440
14.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1574
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1325
42.0 Kpixels/sec |