| User | adrianoric |
| Upload Date | November 24 2025 08:59 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Positivo Bahia - VAIO VJFE59F11X-B1011H |
| Motherboard | Positivo Tecnologia SA VJFE-AMDBAT55V2 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 104 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4338 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1610 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1775
254.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1543
9.30 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1487
30.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1671
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1561
21.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1681
8.28 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1390
111.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1776
55.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
902
27.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2323
9.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2276
70.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1281
98.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1722
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1971
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1691
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1726
54.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5935 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3558
510.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7662
46.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6339
129.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8629
199.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7172
97.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8092
39.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1638
131.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9991
309.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2652
79.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6762
28.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8963
278.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6184
475.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6601
193.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4980
49.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10793
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7047
223.1 Kpixels/sec |