| Upload Date | November 24 2025 08:05 PM |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | HUAWEI PCE-W29 |
| Model ID | HUAWEI PCE-W29 |
| Motherboard | PCEL |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | ARM implementer 72 architecture 8 variant 2 part 3330 revision 2 |
| Base Frequency | 1.53 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.53 GHz |
| Cluster 2 | 6 Cores @ 2.15 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.49 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.54 GB |
| Single-Core Score | 1174 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1087
156.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
909
5.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1427
29.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1379
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1218
16.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1264
6.23 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1033
82.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1240
38.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1089
32.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1160
4.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1020
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
932
71.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1446
42.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1524
15.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1017
984.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1274
40.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3842 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2683
385.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5221
31.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5795
118.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5707
131.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4764
64.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4655
22.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1194
95.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5447
168.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2271
68.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2831
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4833
150.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2827
217.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3858
113.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4555
45.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5096
4.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4666
147.7 Kpixels/sec |