| Upload Date | November 24 2025 07:54 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GAME GARAJ SLAYER X7T-5060 |
| Motherboard | Standard Standard |
| Power Plan | Dengeli |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14650HX |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2622 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2428
348.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2343
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2680
54.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2498
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2622
35.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2611
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2596
207.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2604
80.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2566
76.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2947
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3349
104.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2533
194.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2487
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2982
29.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2514
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2645
83.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7525 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5329
765.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9723
58.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6181
126.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9286
214.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7633
103.6 images/sec |
|
|
Clang
|
10835
53.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2672
214.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11545
357.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5804
173.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8668
35.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10111
314.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6235
479.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8358
245.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8138
80.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8937
8.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9286
294.0 Kpixels/sec |