| User | kbjshop |
| Upload Date | November 24 2025 07:31 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.2 (Build 24G325) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,6 |
| Motherboard | Mac14,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.66 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2833 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2704
388.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2793
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2876
58.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2773
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2534
34.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3546
17.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2655
212.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2644
81.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2446
73.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2508
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3332
103.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3494
268.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3206
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3412
33.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2284
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2823
89.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15400 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12402
1.74 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17008
102.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18692
382.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17413
401.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18318
248.6 images/sec |
|
|
Clang
|
27081
133.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3401
272.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20066
621.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12141
363.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13526
56.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19742
614.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15481
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19812
581.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14882
147.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19319
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19204
608.1 Kpixels/sec |