| User | kbjshop |
| Upload Date | November 24 2025 07:30 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Predator PHN16S-71 |
| Motherboard | ARL FTYPE_ARX |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3096 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2861
410.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2724
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3199
65.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2969
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3164
42.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3126
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3452
276.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3080
95.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3005
89.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3576
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3382
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3078
236.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3189
93.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2921
29.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2709
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3400
107.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18313 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8995
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23239
140.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17027
348.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20101
463.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24007
325.8 images/sec |
|
|
Clang
|
41237
203.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4282
342.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35526
1.08 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11156
333.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18194
75.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20802
647.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23080
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17319
508.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12751
126.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43679
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21144
669.5 Kpixels/sec |