| Upload Date | November 24 2025 06:34 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3919 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3419
491.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3403
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3884
79.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4245
97.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3571
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4468
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3552
284.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3273
101.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5981
179.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3784
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3955
123.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4750
365.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4027
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4515
44.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3234
3.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3519
111.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10053 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8720
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11698
70.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11423
233.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10779
248.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10781
146.3 images/sec |
|
|
Clang
|
13027
64.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4133
331.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10130
313.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11225
335.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9829
40.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11581
360.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10716
823.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11004
322.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11014
109.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10471
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9416
298.1 Kpixels/sec |