| User | msbtt |
| Upload Date | November 24 2025 06:29 PM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASRock B650I Lightning WiFi |
| Motherboard | ASRock B650I Lightning WiFi |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X3D 6-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4729 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2669 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2726
391.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2654
16.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2642
54.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2353
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2539
34.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2605
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2545
203.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2430
75.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2555
76.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3172
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3181
99.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2925
224.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2840
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2968
29.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2236
2.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2996
94.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12032 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8838
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15375
92.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12094
247.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13304
306.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16233
220.3 images/sec |
|
|
Clang
|
18404
90.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3360
269.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16538
512.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9782
292.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13290
55.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16467
512.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13980
1.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12606
369.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8481
84.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16273
15.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12177
385.6 Kpixels/sec |