| Upload Date | November 24 2025 06:04 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP OMEN 30L Desktop GT13-0xxx |
| Motherboard | HP 8703 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4989 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1762 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1693
243.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1934
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1924
39.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1933
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1455
19.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1850
9.11 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1723
138.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1928
59.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
776
23.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2417
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2538
79.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1691
130.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1800
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2305
22.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1528
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2080
65.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8496 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4146
595.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11554
69.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8199
167.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12148
280.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9379
127.3 images/sec |
|
|
Clang
|
15787
77.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2252
180.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16938
524.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3440
102.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10172
42.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11736
365.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10006
769.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9371
275.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6716
66.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15920
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9957
315.3 Kpixels/sec |