| User | JovaBre |
| Upload Date | November 24 2025 05:27 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B550M-A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3986 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 2892 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1619 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1925
276.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1743
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1594
32.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1659
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1471
20.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1634
8.05 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1345
107.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1575
48.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
875
26.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2236
9.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2241
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1709
131.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1629
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1985
19.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1555
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1755
55.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7300 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5208
747.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9554
57.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7599
155.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9159
211.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9007
122.2 images/sec |
|
|
Clang
|
11269
55.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1666
133.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11246
348.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3596
107.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8689
36.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10595
329.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8473
651.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7415
217.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6012
59.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12974
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9112
288.5 Kpixels/sec |