| User | JovaBre |
| Upload Date | November 24 2025 05:16 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 24.04.3 LTS |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z87P-D3 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z87P-D3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4790K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 23.35 GB |
| Single-Core Score | 1117 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
993
142.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1098
6.62 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1271
26.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1396
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
922
12.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1315
6.48 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1467
117.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1405
43.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
352
10.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1265
5.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1875
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
756
58.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1044
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1353
13.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1190
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1406
44.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3592 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2039
292.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4510
27.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4090
83.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5768
133.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3399
46.1 images/sec |
|
|
Clang
|
5231
25.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1719
137.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6133
190.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1213
36.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3274
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5499
171.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2692
207.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3673
107.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3813
37.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6210
6.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5059
160.2 Kpixels/sec |