| Upload Date | November 24 2025 03:56 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Gaming A17 FA706QM_FA706QM |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FA706QM |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2590 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3188 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1843 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1829
262.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1637
9.86 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1739
35.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1841
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1708
23.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1829
9.01 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1889
151.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1983
61.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1016
30.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2507
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2579
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1813
139.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2217
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2269
22.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1794
1.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2070
65.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6939 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3123
448.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8720
52.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5098
104.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7993
184.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8679
117.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13332
65.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2383
190.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14912
462.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2966
88.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7181
29.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8529
265.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10270
789.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8410
246.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4591
45.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17290
16.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7974
252.5 Kpixels/sec |