| Upload Date | November 24 2025 01:59 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Nexxus Tecnologica DreamyBook series |
| Motherboard | Nexxus Tecnologica DreamyBook series |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 3200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 24 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 3435 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Dali |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 512 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.95 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 824 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1104
158.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1003
6.04 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
906
18.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
972
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
673
9.14 images/sec |
|
|
Clang
|
941
4.63 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
801
64.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
988
30.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
311
9.30 images/sec |
|
|
Background Blur
|
697
2.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1171
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
710
54.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
908
26.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
813
8.07 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
863
834.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
871
27.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1687 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1367
196.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2063
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1903
39.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2280
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1431
19.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2247
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
941
75.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2409
74.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
588
17.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1661
6.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2716
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1607
123.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1930
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1733
17.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2570
2.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1833
58.0 Kpixels/sec |