| User | anthur |
| Upload Date | November 24 2025 01:58 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Komplett KomplettPC |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. B650E MAX GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanserat |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8700F |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5047 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2761 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2771
398.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2460
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2711
55.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2480
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2733
37.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2728
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2710
217.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2585
80.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2712
81.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3441
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3421
106.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2608
200.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3033
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3345
33.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2342
2.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2819
89.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13129 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7948
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15948
96.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12340
252.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16383
377.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17050
231.4 images/sec |
|
|
Clang
|
21994
108.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3546
284.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21171
656.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7581
226.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15595
64.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18312
569.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14914
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14420
423.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9422
93.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24401
23.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14091
446.1 Kpixels/sec |