| User | DarkMarine |
| Upload Date | November 24 2025 11:44 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4449 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2177 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2306
331.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2317
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2315
47.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2136
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1872
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2034
10.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2047
163.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2108
65.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1122
33.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2867
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2915
90.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2471
190.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2500
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2871
28.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1884
1.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2675
84.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12420 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9404
1.32 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16469
99.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13258
271.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15479
357.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14974
203.2 images/sec |
|
|
Clang
|
17920
88.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2638
211.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19189
594.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6561
196.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13890
57.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18616
579.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14933
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13227
388.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9510
94.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22381
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15614
494.4 Kpixels/sec |