| User | dbmaster |
| Upload Date | November 24 2025 09:42 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3820 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3406
489.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3415
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3922
80.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3552
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3532
47.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4488
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3497
280.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3202
99.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5853
175.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3751
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3826
119.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4591
353.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3960
116.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4392
43.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3156
3.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3413
108.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9836 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8737
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11585
69.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11335
232.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9269
213.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10471
142.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13409
66.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4165
333.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10077
312.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10718
320.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9457
39.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11415
355.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10554
811.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10849
318.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10550
104.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10291
9.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9527
301.6 Kpixels/sec |