| User | link4fun |
| Upload Date | November 24 2025 08:08 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,1 |
| Motherboard | Mac16,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3878 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3363
483.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3330
20.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3830
78.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3607
83.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3659
49.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4428
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3562
285.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3372
104.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5860
175.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3904
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4212
131.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4559
350.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4461
130.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4302
42.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3054
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3561
112.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15684 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11074
1.55 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15931
96.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17580
359.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16662
384.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19283
261.7 images/sec |
|
|
Clang
|
24386
120.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4585
367.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19476
603.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15735
470.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17336
71.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20476
637.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15424
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19521
572.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14115
140.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18778
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17448
552.5 Kpixels/sec |