| Upload Date | November 24 2025 08:01 AM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 1958 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1574
226.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1654
9.96 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2343
48.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2260
52.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1896
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2422
11.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1890
151.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1898
58.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2080
62.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1880
7.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2280
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1732
133.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2077
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1880
18.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1563
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2073
65.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5792 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4118
591.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5504
33.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7872
161.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8192
188.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7489
101.6 images/sec |
|
|
Clang
|
6689
32.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1962
157.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8603
266.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3463
103.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5113
21.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8390
261.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4661
358.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6898
202.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5187
51.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7745
7.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8616
272.8 Kpixels/sec |