| Upload Date | November 24 2025 04:33 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Nitro AN515-58 |
| Motherboard | ADL Jimny_ADH |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12450H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1307 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1177
169.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
908
5.47 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1277
26.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1104
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1414
19.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1153
5.68 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1287
103.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1477
45.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1316
39.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1849
7.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1661
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
999
76.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1457
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1544
15.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1502
1.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1480
46.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5726 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2939
422.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5556
33.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6666
136.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6673
153.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7218
98.0 images/sec |
|
|
Clang
|
7872
38.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1879
150.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9575
296.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3596
107.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7244
30.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7978
248.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5417
416.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6290
184.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5138
51.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10461
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7055
223.4 Kpixels/sec |