| Upload Date | November 24 2025 04:11 AM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | HUAWEI HED-LX9 |
| Model ID | HUAWEI HED-LX9 |
| Motherboard | HED |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | ARM implementer 72 architecture 8 variant 2 part 3333 revision 1 |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.50 GHz |
| Cluster 2 | 6 Cores @ 2.05 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.50 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.35 GB |
| Single-Core Score | 1434 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1382
198.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1421
8.56 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1607
32.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1465
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1345
18.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1845
9.09 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1441
115.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1449
44.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1156
34.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1327
5.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1273
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1212
93.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1629
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1692
16.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1285
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1549
49.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4288 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2632
378.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4871
29.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5522
113.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5831
134.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5000
67.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7535
37.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1630
130.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5968
184.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2559
76.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3717
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5611
174.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3190
245.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4147
121.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4387
43.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5935
5.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5209
164.9 Kpixels/sec |