| User | sibaar |
| Upload Date | November 24 2025 04:01 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4449 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2000 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2199
315.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1983
11.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2158
44.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1994
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1845
25.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1955
9.63 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1974
158.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1989
61.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1070
32.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2813
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2679
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2268
174.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1929
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2420
24.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1694
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2224
70.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9581 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6828
980.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12050
72.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7930
162.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11139
256.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12947
175.7 images/sec |
|
|
Clang
|
15280
75.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2406
192.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16845
522.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5237
156.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11530
47.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11730
365.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12771
981.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10673
313.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6083
60.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20369
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10339
327.4 Kpixels/sec |