| Upload Date | November 24 2025 02:52 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3843 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3403
488.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3419
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3884
79.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3585
82.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3542
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4435
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3528
282.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3231
100.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5878
175.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3747
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3946
122.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4713
362.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4032
118.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4397
43.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3198
3.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3460
109.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9874 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8582
1.20 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11147
67.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10990
225.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9708
223.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10598
143.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13192
65.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4210
337.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10133
314.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11086
331.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9788
40.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11639
362.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10664
819.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10983
322.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10803
107.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10258
9.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9272
293.6 Kpixels/sec |