| Upload Date | November 24 2025 02:52 AM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2520A |
| Model ID | vivo V2520A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2935 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2506
359.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2448
14.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3277
67.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3067
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2899
39.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3729
18.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2456
196.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2766
85.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3172
94.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2558
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2961
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3079
236.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3473
101.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3726
37.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2670
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2766
87.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9117 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6644
954.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9684
58.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10740
219.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10745
247.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10755
146.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13737
67.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2834
226.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11642
360.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7624
228.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7666
31.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11826
368.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9126
701.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10164
298.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9821
97.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11814
11.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10368
328.3 Kpixels/sec |