| Upload Date | November 24 2025 02:52 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro Computer (HK) Tech Limited G1 Pro |
| Motherboard | Meigao Innovation Technology (Shen Zhen) Co., Ltd F1WAA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 8945HX with Radeon Graphics |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5429 MHz |
| Package | Socket FL1 |
| Codename | Dragon Range |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5188 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2677 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2708
388.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2328
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2705
55.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2376
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2689
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2707
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2647
212.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2602
80.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2682
80.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3335
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3191
99.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2508
192.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2931
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2923
29.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2387
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2622
83.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14638 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8515
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18827
113.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12169
249.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13224
305.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20792
282.2 images/sec |
|
|
Clang
|
31671
156.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3301
264.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32269
999.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7736
231.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13707
56.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17507
544.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19244
1.48 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16144
473.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9568
94.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
40812
39.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15499
490.7 Kpixels/sec |