| Upload Date | November 24 2025 02:51 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.2 |
| Model | iPad Pro 13-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,5 |
| Motherboard | J720AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.06 GB |
| Single-Core Score | 3759 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3303
474.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3415
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3593
73.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3487
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3527
47.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4231
20.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3351
268.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3201
99.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5652
169.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3715
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3943
122.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4459
342.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4302
126.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4564
45.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2967
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3504
111.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14847 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11333
1.59 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15594
94.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16488
337.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15816
364.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18370
249.3 images/sec |
|
|
Clang
|
23064
113.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4472
358.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18859
584.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14615
437.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12973
53.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19270
599.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14317
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17884
524.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14801
146.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18480
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15637
495.1 Kpixels/sec |