| User | GEPATIT |
| Upload Date | June 08 2023 08:04 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 13.4 (Build 22F66) |
| Model | iMac (27-inch Retina Mid 2020) |
| Model ID | iMac20,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-CFF7D910A743CAAF iMac20,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | RAM |
| Single-Core Score | 1651 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1622
232.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2003
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1772
36.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1800
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1348
18.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1799
8.86 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1715
137.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1925
59.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
773
23.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1638
6.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2137
66.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1699
130.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1773
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1824
18.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1513
1.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1913
60.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7385 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3870
555.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11082
66.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8487
173.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9737
224.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7820
106.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12026
59.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2263
181.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13057
404.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3170
94.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7197
29.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10007
311.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8190
629.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8458
248.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5943
59.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12481
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9419
298.2 Kpixels/sec |