| User | link4fun |
| Upload Date | November 24 2025 12:26 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,1 |
| Motherboard | Mac16,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3907 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3383
485.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3327
20.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3884
79.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3638
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3678
49.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4465
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3591
287.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3418
105.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5889
176.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3918
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4152
129.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4627
355.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4505
132.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4315
42.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3095
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3638
115.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15729 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11113
1.56 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15724
94.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17253
353.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17152
395.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19133
259.7 images/sec |
|
|
Clang
|
24366
120.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4680
374.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19488
603.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
16069
480.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17275
71.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20453
636.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15532
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19609
575.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14433
143.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18719
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17148
542.9 Kpixels/sec |