| User | mdcoutinho |
| Upload Date | November 23 2025 11:11 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ProArt PX13 HN7306WU_HN7306WU |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. HN7306WU |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 36 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4984 MHz |
| Codename | Strix Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 5.33 MB x 3 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.12 GB |
| Transfer Rate | 1870 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2879 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2695
387.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2077
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2927
59.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2857
65.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2853
38.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2858
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3084
247.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2797
86.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3038
90.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3710
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3339
103.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2624
201.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3392
99.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3194
31.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2532
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2853
90.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13368 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8237
1.16 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14766
89.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13808
282.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15512
357.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17233
233.9 images/sec |
|
|
Clang
|
20613
101.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3746
300.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22357
692.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8841
264.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14260
59.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19285
600.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14316
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15079
442.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7913
78.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25416
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17262
546.6 Kpixels/sec |