| User | HO-ANH |
| Upload Date | November 23 2025 05:58 PM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5437 |
| Motherboard | Dell Inc. 0F7F5G |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-4010U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 69 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 1695 MHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 588 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
562
80.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
747
4.50 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
680
13.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
621
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
480
6.51 images/sec |
|
|
Clang
|
636
3.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
571
45.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
615
19.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
239
7.16 images/sec |
|
|
Background Blur
|
735
3.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
856
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
548
42.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
608
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
698
6.93 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
601
581.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
681
21.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1172 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
793
113.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1757
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1256
25.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1567
36.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1071
14.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1360
6.70 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
685
54.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1424
44.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
476
14.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1423
5.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1834
57.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1205
92.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1210
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1197
11.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1535
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1397
44.2 Kpixels/sec |