| User | aleasoft |
| Upload Date | November 23 2025 05:36 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A WIFI II |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5389 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2844 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2939
422.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2465
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2750
56.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2520
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2855
38.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2847
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2818
225.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2705
83.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2902
86.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3527
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3491
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2754
211.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3088
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3223
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2436
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2810
89.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12758 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8113
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14094
84.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12067
247.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14860
342.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17929
243.3 images/sec |
|
|
Clang
|
19353
95.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3747
300.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18565
575.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9366
280.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14934
61.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17386
541.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13861
1.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13530
397.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9440
93.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20990
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14760
467.3 Kpixels/sec |