| User | cz1982 |
| Upload Date | November 23 2025 03:25 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 80VR |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3788 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1253 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1174
168.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1402
8.45 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1416
29.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1378
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1045
14.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1320
6.50 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1212
97.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1373
42.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
546
16.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1727
7.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1832
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1058
81.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1332
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1745
17.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1074
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1453
46.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4239 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2321
333.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5332
32.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5018
102.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5814
134.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4381
59.5 images/sec |
|
|
Clang
|
5781
28.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1534
122.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6417
198.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1862
55.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5642
23.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6821
212.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3927
301.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4726
138.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4543
45.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5717
5.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5376
170.2 Kpixels/sec |