| Upload Date | November 23 2025 12:02 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 2509FPN0BC |
| Model ID | Xiaomi 2509FPN0BC |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.66 GB |
| Single-Core Score | 3569 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2798
401.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2580
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3786
77.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4402
101.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3479
47.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4056
20.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2948
236.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3146
97.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5680
170.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3320
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3696
115.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3843
295.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3970
116.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4014
39.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2944
2.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3586
113.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10875 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7317
1.03 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11171
67.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12500
255.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13260
305.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13075
177.4 images/sec |
|
|
Clang
|
16107
79.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3496
279.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13311
412.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11380
340.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10436
43.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14369
447.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11145
856.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10942
321.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9479
94.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14615
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11634
368.4 Kpixels/sec |