| Upload Date | November 23 2025 09:49 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | samsung SC-56B |
| Model ID | samsung SC-56B |
| Motherboard | a22ex |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6833V/NZA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 4 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.20 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.52 GB |
| Single-Core Score | 683 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
644
92.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
623
3.76 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
766
15.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
841
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
755
10.2 images/sec |
|
|
Clang
|
808
3.98 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
663
53.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
770
23.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
545
16.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
640
2.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
889
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
355
27.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
764
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
626
6.21 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
668
646.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
681
21.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1841 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1220
175.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2477
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2461
50.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2740
63.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2120
28.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2811
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
724
58.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3011
93.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1201
36.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1230
5.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2813
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
971
74.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1894
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1633
16.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2582
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1817
57.5 Kpixels/sec |